Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri, Genel » Battle.net Hacklendi!

Battle.net Hacklendi!

Blizzard’ın online oyuncularının platformu Battle.net hacklendi! Dota ve Diablo dahil tüm online oyunların bu site üzerinden yapılması oyuncuları tedirgin etti çünkü kredi kartı bilgilerine ulaşılabilecekleri korkuları var. Blizzard’dan yapılan açıklamada istenmeyen kişilerin Battle.net sunucularına ulaştığı söylendi.

Siteden yayınlanan bir başka bildiriye göre hiçbir kredi kartı ve kişisel bilgiye ulaşılmadığını söyleyen yetkililer kanuni yollardan gerekli işlemlerin yapıldığını belirtti. Ayrıca bulunan açık da kapatılmış. Blizzard oyuncularının içini rahatlatan bu haberin ardından Blizzard güvenlikçilerinin teknik olarak da hackerların peşine düştüğünü açıkladı.

Sunucuya girmeyi başaran hackerlar tüm mail adreslerini de ele geçirmişler. Ellerinde sağlam olarak sadece Çin sunucuları kalan Blizzard, Amerika kayıtlı oyuncuların kredi kartı hariç tüm bilgilerinin ele geçirildiğini açıkladı. 16.9 milyon aktif kullanıcıs olan Battle.net’in ise önümüzdeki günlerde ne yapılacağı henüz bilinmiyor.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar