Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri » BlizzCon 2014 duyuruldu!

BlizzCon 2014 duyuruldu!

BlizzCon_2014_62846

Her sene Blizzard tarafından düzenlenmekte olan BlizzCon, bu sene yine yapılacak. Geride bıraktığımız senelerde olduğu gibi festival süresince birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek iken bu etkinliklere binlerce oyuncunun katılması bekleniyor. Cosplayerından tutun amatör film çeken oyuncular bile burada yer alacakken çok iyi yorumlar alan performanslar ise BlizzCon’un ana sahnesinde, binlerce kişiye karşı gösterilecek. Blizzard’ın en çok değer verdiği şey ise canlı performansınızın iyi olması.

Bu yılın BlizzCon yarışmalarına hazırlanma vakti geldi! BlizzCon 2013 yarışmaları bu yılki ayağıyla geri geliyor—Kostüm, Yetenek, Sanat ve Film. Bu alanlarda yarışmacılardan yaratıcı çalışmalar yapmaları bekleniyor.

Yarışmalara nasıl katılınacağı ve yarışma kurallarını henüz açıklamadı Blizzard. Ancak katılmak isteyen oyuncuların işine yarayacak bir takım bilgiler verdi. İşte o bilgiler;

Kostüm Yarışması (Canlı)

Kostüm yarışmasına katılmak isteyenler oluşturacakları kostümün güvenli ve esnek olmasına dikkat etmeli. Yani oluşturacağınız kostümlerin manevraları yapmaya uygun olması gerekiyor. Kostümlerin rahat hareket etmeye ve kolay görüş sağlamaya olanak vermesi için gerçek silah, tehlikeli materyal ya da büyük donanım gibi unsurların kostümlerde kullanılması yasak.

Yetenek Yarışması (Canlı)
Tiyatro, komedi, müzik ya da diğer alanlarda yeteneğiniz varsa Blizzard temalı performansınızı geniş bir kitle önünde BlizzCon yarışmasında sahneye taşıyabilir ve büyük ödüller kazanabilirsiniz. Ayrıca performansınızı sergilediğiniz YouTube videolarını da çok yakında kabul etmeye başlayacağını açıklamış Blizzard.

Videoların maksimum 2 dakikalık olması ve çözünürlüğünün yüksek olması gerekiyor. Video yarışmada gösterilebilir, o yüzden videoda Blizzard harici herhangi bir marka logosu olmaması gerekiyor.

Sanat Yarışması (Online)
Bu alanda yarışmaya katılacak olanların çalışmalarının jpeg formatında ve 5 MB’tan büyük olmaması gerekiyor. Ayrıca çalışma tamamen size ait olmalı, o yüzden photoshop ile çalıntı yaparak oluşturulan çalışmalar kabul edilmeyecek.

Film Yarışması (Online)

Bu alanda animasyon ya da canlı çekim kabul ediliyor. Ancak filmin 3 dakikadan uzun olmaması ve maksimum 100 MB olması gerekiyor. Eğer canlı çekim yapacaksanız yine filmde Blizzard harici logo olmaması gerekli.

Kuralların tümünün ve daha fazla bilginin yakın zamanda açıklanacağını belirtmiş Blizzard. Katılımlar da çok yakında başlayacakmış, katılmayı düşünenler şimdiden hazırlanmalı!

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar