Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri, Genel » Call of Duty: Black Ops 3’e yeni Co-Op Modu

Call of Duty: Black Ops 3’e yeni Co-Op Modu

Call of Duty Black Ops 3

Bu sene içerisinde çıkışının gerçekleşeceği resmi kaynaklarca da doğrulanan Call of Duty: Black Ops 3 için yeni haberler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre oyun içerisinde 4 kişilik Co-Op modu da yer alacak. Hikaye modunu 4 kişi oynayabilmemizin birçok eksi yanı olacakken aşağıda sıraladığımız pozitif taraflarına bakınca biraz daha umutlu olduğumuzu söyleyebiliriz. Multiplayer modda ise 9 farklı sınıf bulunacakmış ve bunların silahlarına kadar her özellikleri farklı olacak.

Yeni giysimiz Advanced Warfare’deki özellikleri barındırsa da eski exo sistemine birçok yeni yetenek ekliyor. Artık daha etkili hareket ve vuruş kabiliyet olan askerleri yöneteceğiz. Oyunun hikaye modunda ise diğer 3 arkadaşımızla beraber oynayabileceğiz. Yani ekibimizdeki NPC karakterlerin yerini arkadaşlarımız devralıyor. Tabii oyunu istersek tek başımıza da bitirebiliriz. İstersek split screen olarak 2 kişilk co-op şeklinde de oynayabiliriz. Bu sistemi en son Black Ops serisine giriş niteliğinde olan ve yine Treyach tarafından geliştirilen World at War oyununda görmüştük.

Call of Duty: Black Ops III’ün hikayesi ve detaylarına gelince:

– Black Ops III’te prototip olarak geliştirilmiş sibernetik güçlendirmeye sahip bir Black Ops askerini canlandırıyoruz. Karakterimiz CIA’in Singapur’daki gizli sahasını araştırmakla görevli ve ekibinizin yarısından haber alamıyorsunuz. Bu da devasa bir askeri sızıntıya yol açarak dünya çapında üstü kapalı operasyonların çökmesine yol açıyor. Göreviniz buna yol açan şeylerin gizemini çözmek.

– 4 kişilik co-op hikaye modunun yanı sıra multiplayer ve zombi modları da oyunda yer alacak.

– Multiplayer modu 9 adet sınıfı barındıracak, her sınıfa ait farklı yetenekler ve silahlar bulunacak.

– Call of Duty: Black Ops III’e ön sipariş veren oyuncular oyundan 1-2 ay önce yayınlanacak betasına giriş yapabilecekler.

– Call of Duty: Black Ops III’teki safehouse sistemi ile karakterimizi geliştirip diğer oyuncuların nelere sahip olduğunu ve neler yaptığını görebileceğiz.

– Multiplayer modundaki silahlarımıza 5 adet eklenti ve 1 adet optik lens ekleyebileceğiz. Ayrıca kendi yaptığımız kamuflajlar ve kaplamaları da kullanabileceğiz.

– Call of Duty: Black Ops III ile gelen yeni oynanış mekanikleri ile artık askerlerimiz sırtlarındaki jet pack’ler sayesinde duvarlarda koşabilecek ve havada süzülebilecekler. Ancak oyuncular bu özellikleri isterlerse oyun içerisinde kullanmak zorunda da değiller.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar