Anasayfa » PC » Céidot Oyun Stüdyosu kapandı!

Céidot Oyun Stüdyosu kapandı!

Céidot Oyun Stüdyosu

Ülkemizin en köklü, en eski, en çok iş yapmış oyun firmalarından biri olan Ceidot Oyun Stüdyosu, kapattığını açıkladı. Uzun süredir finansal sıkıntılar çekmekte olduğunu zaten bildiğimiz oyun firması daha fazla ayakta kalamayıp sektörden çekildi. Bu vakte kadar önemli işler katan, Türk oyun sektörünün yükselmesinde büyük pay sahibi olan Ceidot Oyun Stüdyou artık aramızda olmayacak.

10 senelik bir geçmişe sahip olan Türk oyun sektörünün en eski oluşumlarından biri olan Céidot Oyun Stüdyosunu ilk olarak Hükümran Senfoni adlı 3D bir RPG-Strategy oyunu ile tanımıştık. O dönemin gözde grafik motoru olan Gamebryo ile Aegia PhysX, Speedtree, Rad Game Tools gibi pek çok endüstri standartı oyun aracını lisanslayarak, başarılı bir demo yapmayı başarmışlardı. Ardından da Hükümran Senfoni Online (2008), Umaykut Online (2009), Céiron Wars (2010) ve Football Arena (2010) gibi oyunlarla beğenileri üzerine çekmişlerdi.

Şua anda ise tek umudumuz oyun şirketinin bir süre sonra küllerinden yeniden doğarak aramıza katılması ve büyük bir sürpriz yapılması; ne kadar zor görülse de.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar