Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri » CoD: Advanced Warfare çıkış tarihi

CoD: Advanced Warfare çıkış tarihi

CoD Advanced Warfare

Geride bıraktığımız günlerde açıklanan Call of Duty: Advanced Warfare yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer Activision tarafından geliştirilecek olan oyun neredeyse tüm konsollarda oyuncularla buluşturulacak iken buna rağmen son yaşanan hayal kırıklıklarının ardından oyuncuların bu oyuna pek de sıcak baktıklarını söyleyemeyiz. Bugün de oyunun çıkış tarihi açıklandı. Call of Duty: Advanced Warfare çıkış tarihi olarak 3 Kasım belirtilirken tüm konsollarda bu tarihte çıkacak. Bunun yanı sıra ilk DLC’sini de Xbox One’a alacak.

Açıklamada, Sledgehammer Games’in geliştirdiği oyun, serinin ilk 3 yılda geliştirilen oyunu. Belirtilene göre oynanış mekanikleri “yeni bir vizyon” yaratmak amacıyla yenilendi.

Oyunun hikayesi 2054 yılında geçiyor. Karakterimiz ise özel bir askeri şirketin “gelişmiş” askerlerinden biri.

Dünya ülkeleri askeri ihtiyaçlarını bu özel askeri şirketlere para ödeyerek gideriyorlar. Kevin Spacey’nin oynadığı Jonathan Irons karakteri ise tüm bunların merkezinde yer alan özel askeri şirket Atlas Corporation’ın başında.

Call of Duty: Advanced Warfare’da askerler hem teknoloji ürünü dış iskeletler, hem de gelişmiş silahlar yardımıyla önemli askeri güç konumuna geliyorlar. Bunların yanında insansız hava araçları ve hoverbike gibi teknolojik yardımcılar da bulunuyor.

Oyunu GameStop’tan ön siparişle alanlar, Ghosts ve Black Ops 2’de kullanılabilen bir kişiselleştirme paketine sahip olabiliyorlar.

Call of Duty: Advanced Warfare, 4 Kasım’da PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için piyasada olacak. Oyunun ilk DLC’leri de Xbox konsollarına diğerlerinden önce sunulacak.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar