Anasayfa » PC » Dark Souls 2 Rehberi

Dark Souls 2 Rehberi

Dark Souls 2

İlk oyunuyla oyuncuları fazlasıyla zorlayan Dark Souls’un ikinci oyununun eskisi kadar zor olacağını düşünmüyoruz. Eğer seriyi daha önce oynamadıysanız bunun gibi zor bir senaryoda zorlanmanız gayet doğal olacaktır. Ancak aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler işinizi biraz da olsa kolaylaştırmakta yardımcı olacaktır. Oyunda başlangıçta hediye olarak verilen item’lar sayesinde güzel bir başlangıç yapabilir, süreklilik kazanan bir karaktere sahip olabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizlere Dark Souls 2 Rehberi sunuyoruz.

Aşağıdaki hediyeler oyuna başlamadan önce size sunuluyorlar. Bunların bazıları başlangıç aşamasında çok işinize yarayacaklardır. Bazılarını almak ise gereksiz olur diyebiliriz; çünkü oyunda bunlardan tonla bulabilirsiniz.

Life Ring: Bu eşya (yüzük) toplam enerjinizi %5 oranında arttırıyor. Enerji barınızı ne kadar genişletirseniz, Life Ring’in size vereceği enerji de doğal olarak artıyor. Özellikle enerji barını oldukça yüksek seviyelerde tutmak isteyenler için yararlı bir yüzük.

Çok hafif olan bu yüzüğün farklı ve daha güçlü çeşitleri de bulunabilir. Başlangıç hediyesi olarak verilen Life Ring enerji barınızı %5 arttırırken, Iron Keep’teki Life Ring +1 ise enerjinizi %7.5 oranında arttırıyor. Shrine of Amana’daki Life Ring +2 ise enerjinizi %12.5 oranında arttırıyor.

Human Effigy: İlk Dark Souls oyunundaki Humanity’lerin yerini tutan Human Effigy malesef nadir bulunan bir nesne. Bu nesne sayesinde ölümsüz biçiminden ölümlü biçimine dönebiliyorsunuz. Human Effigy’ler çeşitli satıcılardan sınırlı sayıda alınabiliyorlar ve zehir saçan köpekler gibi düşmanlardan nadiren düşüyorlar.

Ölümsüz biçimindeyken enerjimiz her ölüşümüzde bir daha azaldığından ve %50’ye kadar düşebildiğinden Human Effigy’leri kullanmak ölümlü biçimine dönüşüp enerjimizi %100 hale getirmenin tek yolu. Eğer Tower of Blue’daki Ring of Binding’i alırsanız enerjiniz en fazla %75’e kadar düşüyor. O nedenle yüzüğü alana kadar Human Effigy’leri sınırlı sayıda kullanmanızı tavsiye ederim. Healing Wares: Bir enerji paketi olan Healing Wares’te 10 Lifegem, 3 Radiant Lifegem ve 1 Old Radiant Lifegem bulunuyor. Bu eşyalar özellikle ilk 1-2 saat içinde çok işinize yarayacaklardır, ama ilerleyen bölümlerde öldürdüğünüz düşmanların üzerinde ve sandıklarda bunlardan bolca bulduğumuz için seriyi yakından takip eden oyuncuların ihtiyaç duyacağını sanmıyoruz. Yine de Dark Souls 2 oldukça zor bir oyun olduğundan özellikle başlarda çok yararlı eşyalar olduklarını söyleyebiliriz.

Homeward Bone: Homeward Bone tıpkı ilk Dark Souls oyununda olduğu gibi sizi son olarak dinlendiğiniz Bonfire’a ışınlıyor. Bazen çok zayıf kaldığınızda veya düşmanlardan kaçarken Homeward Bone’a sahip olmak size büyük mutluluk verecektir. Yine de bu eşyadan da oyun boyunca bolca bulabileceğinizi belirtelim. Seed of Tree of Giants: Bir online oyun eşyası olan Seed of Tree of Giants adlı nesneyi birisi dünyanızı işgal ettiğinde kullanırsanız, çevredeki düşmanlar işgalciye saldıracaklardır. Eğer işgalcilere karşı kendinizi güvende tutmak istiyorsanız düşük level’a sahip oyunculara bu nesneyi mutlaka öneriyoruz. Düşmanlar rakibinizin dikkatini mutlaka dağıtacaklar ve size büyük avantaj sağlayacaklardır.

Bonfire Ascetic: Oyunun ilerleyen bölümlerinde bulunabilen bu nesneyi herhangi Bonfire’da kullandığınızda o bonfire’ın çevresindeki düşmanların zorluk seviyesi artıyor. Tabi zorluk seviyelerinin artması ile birlikte düşmanlardan düşen eşyalar ve çevrede bulabileceğiniz nesneler de değişiyor. Ayrıca Dark Souls 2’de çok fazla öldürdüğünüz düşmanlar bir süre sonra karşınıza çıkmıyorlar. Eğer Bonfire Ascetic’i kullanırsanız bu düşmanlar tekrar karşınıza çıkacaklardır.

Petrified Lump: Bu eşyanın tam olarak ne işe yaradığı bilinmiyor, ama Things Betwixt’in yuvasına bıraktığınızda size rastgele bir eşya veriyor. Bu eşya çok yararlı olabileceği gibi sıradan bir şey de olabilir.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar