Anasayfa » PC » Dark Souls’un mesaj sistemi takdir ediliyor

Dark Souls’un mesaj sistemi takdir ediliyor

dark_souls_2

Bu aralar ismini yeni çıkaracağı oyun Bloodborne’la fazlasıyla gündeme getirmeyi başaran geliştirici firma From Software’den Dark Souls serisi için bir açıklama geldi. Oyun içinde olan mesaj sistemine dair açıklamalar yapılırken bu açıklama sisteminin oyuncuların birbirlerine yardım bakımından oldukça işe yaradığını, oyunculardan geri dönüşümün de çok iyi olduğu dile getirildi. Tabi mesaj sistemini “çakallık” adı altında kullanan munzur oyuncular da yok değil.

Souls serisinde oyuncular yerlere mesajlar bırakıp birbirlerine yardımcı olabiliyorlar. Özellikle oyunun hiçbir şekilde oyuncuya yardım etmediği düşünülürse (bildiğin köstek oluyor), Souls oyuncularının birbirlerini oyun içinde uyarması inanılmaz önemli bir hale geliyor.

Örnek olarak; etrafta çok fazla gizem bulunuyor ve bu gizleri çözen oyuncular bölgeye mesaj bırakıyorlar (hazine, gizli duvar gibi). Siz onların mesajları sayesinde ödüle ulaşıyor ve isterseniz bu kişilerin mesajlarını oylayabiliyorsunuz.

Firmaya göre bu durum çok kullanışlı ve oyuncular en kolay yoldan birbirlerine yardım edebiliyorlar. Biz de bu duruma katılıyoruz ama oyunun mesaj sistemi bile iki taraflı işliyor.

Görünmeyen bir boşluğun önüne “aşağıya atla” mesajını atan oyuncuları buradan kınıyoruz.

From’un yeni oyunu Bloodborne ise Souls serisine dahil olmayacak ve PS4 için özel olarak piyasaya sunulacak.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar