Anasayfa » PC » Destiny oyuncu kaybediyor

Destiny oyuncu kaybediyor

destiny

Bungie tarafından tamı tamına 10 senedir geliştirilen ve 500 milyon dolarlık bir maliyete sahip olan Destiny, çıktığı zamanda iyi satış değerleri elde etmiş ve oyuncular tarafından beğenilmişti. Zamanla Activison’ın oyunu bir reklam çöplüğü haline getirmesiyle birlikte oyundaki oyuncu sayısının azaldığını siz de fark etmişsinizdir. Kotaku da oyun için bir anket yaptı ve Destiny’nin zaman içerisinde ne kadar oyuncu kaybettiğin hesapladı; oyuncu sayısında ciddi bir düşüş gözlemleniyor.

Satış rakamlarında Activision’ın yüzünü güldürmüş olsa da, topluluk beğenisi ve inceleme puanları baz alındığında Destiny geçtiğimiz yıl bizi en çok üzen oyun oldu. Kotaku’nun yaptığı bir anket yaklaşık 50.000 oyuncunun oylamasına sahne oldu. Soru çok basitti: Destiny oynamaya devam ediyor musunuz?

%45’lik dilim oyunu düzenli aralıklarla oynuyor,

%28’lik dilim oyuna sahip ama oynamayı çoktan bırakmış.

%15’lik dilim ayda bir iki kez oyuna giriyor.

%10’luk dilim oyunu çoktan satmış veya takas etmiş.

Ankete göre oyuncuların %38’lik bir kısmı Destiny oynamayı bırakmış durumda. Peki size soruyoruz, sizce oyuncuların oyunu bırakma sebebi ne olabilir, Bungie tam olarak nerede hata yaptı? Yoksa suçlu, oyunu gereksiz yere reklam canavarına çeviren Activision’da mıydı?

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar