Anasayfa » Genel » Ebeveynler Oyunlardaki Yaş Sınırına Dikkat Etmiyor

Ebeveynler Oyunlardaki Yaş Sınırına Dikkat Etmiyor

Ebeveynlerin %86 oranındaki kısmının, oyunlarla ilgili herhangi bir bilgisi bulunmuyor. Bu durum, oyunlardaki yaş sınırlarına uygun hareket etmelerini ve çocuklarının oyunlara ilgi gösterirken aslında yaşlarına uygun olup olmadığını incelememelerini sağlıyor.

Şiddet Veya Cinsellik Fark Etmiyor

Ebeveynlerin yarısından fazlası için şiddet öğelerinin barınması veya cinsellik olmasıyla ilgili herhangi bir sorun olmaksızın oyunlar aldıkları öğrenildi. Oyunlarda sürekli olarak hikayeye uygun bir süreç yaşandığı için, çocuklar doğal olarak bu süreçlere maruz kalıyorlar. Zaman içerisinde normal hale gelen ve düşünce yapılarını etkileyecek şekilde oyunlardan öğrendiklerini uygulamak isteyen çocuklar ortaya çıkıyor.

Normalde daha önce hiç ölüm görmemiş bir çocuğun bir anda potansiyel katil haline gelmesi sadece birkaç ay alıyor. En dehşetli sahneleri “Görev” bilinciyle sonuçlandırması ve sonunda ödül elde etmesi bir anda haz vermeye başlıyor. Ebeveyn bilinci her zaman için çocuğun baskı altında tutulması ve kontrol edilmesine dayanmaz fakat en azından çocuğun neler yaptığının takip edilmesi gerekir şeklinde açıklamalar yapıldı.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar