Anasayfa » Genel » Facebook Pazarlama İstatistikleri

Facebook Pazarlama İstatistikleri

Facebook en yeni veya en güzel sosyal ağ olmayabilir, ancak yine de kesinlikle pazarlamacılar için en faydalı platformlardan biri. Örneğin, sosyal medya reklam verenlerinin %93’ü Facebook reklamlarını kullanıyor, bu da sizin zamanınıza değeceğini açıkça gösteriyor.

Ve eğer bu istatistiği motive edici bulursanız, stratejinizi genişletmek ve Facebook pazarlamanızı bir sonraki seviyeye taşımak için aşağıdaki dokuz yararlı veri noktasını derledik.

  1. Facebook kullanıcılarının 9’u, özel teklif almak istedikleri için Facebook İşletme Sayfalarını takip ettiğini söylüyor.

Facebook sayfasındaki özel tekliflerinizi izleyenlere teklif vermek, hedef kitlenizi bu “Beğen” düğmesini parçalamak için motive edecektir.

Bu taktik hem büyük hem de küçük işletmeler için işe yarar. Örneğin, Williamsburg, Virginia’daki Brickhouse Tavern adlı bir restoran, gönderilerini ücretsiz pizza isteyenlere ya da yorumlarına dayanarak çok sevindirdi.

  1. Bir gönderinin ortalama organik erişimi, Sayfanın toplam beğenisinin yalnızca %6,4’ü kadardır.

Bu erişime, sayfanın toplam beğenisinin yalnızca %2’sine ulaştığını belirten bir pazarlama dünyası söylentisi vardı, ancak gerçekte %6,4 gibi.

Sayfanızda çok sayıda beğeni almak önemli olsa da sayfanızı beğenen Facebook kullanıcılarının işleri sizin için yapmaz, ne kadar sevdiğinizin önemi yok. Mesajlarınızla nasıl etkileşim kuracağınız hakkında ne kadar çok şey anlarsanız o kadar iyidir.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar