Anasayfa » Play Station » FIFA 18 Belçika’da Kumar Oyunu Oldu

FIFA 18 Belçika’da Kumar Oyunu Oldu

Belçika hükümeti tarafından verilen kararla birlikte, özellikle oyunlarda bir para karşılığında sandık satılan ve rastgele ürünlerin çıktığı oyunlar için çalışmalar sonlandırıldı. Bu çalışmaların sonucunda, gerçek para karşılığında içerisinden ne çıkacağı bilinemeyen oyunlar kumar özelliklerine sahip oldukları için soruşturmaya alındı. Ülkede bu tarz oyunların üretilmesini sağlayan kişiler 800 bin Euro para cezasına ek olarak 5 yıl da hapis cezasıyla yargılanacak.

FIFA 18 – PUBG – Dota Oyunları Listede

Oyunların bünyesinde herhangi bir aşamada şansa dayalı bir kutu satışı gerçekleştiriliyorsa, bu durumda oyunun türünün ne olduğu fark etmeksizin şans oyunu olarak tanımlanıyor. Belçika’da artık kumar sertifikası alınmadan, yaş sınırı koyulmadan bu tarz oyunların satışının yapılması mümkün olmuyor.

FIFA 18 gibi bir oyunun da bu statüye girmiş olması, ülkedeki oyun sistemini doğrudan etkiliyor. Kararın gereksiz olduğunu düşünen oyuncular tepki göstermiş olsa da, hükümetin kararından dönmeyeceği öngörülüyor. Gelecek yılda bu tarz oyunlar için kumar sertifikası almayan ve yaş sınırı koymayan kuruluşlar, Belçika oyun pazarından çekilmek zorunda kalacaklar.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar