Anasayfa » Mobil oyun » Fortnite Oyununun Popülerliği

Fortnite Oyununun Popülerliği

Fortnite oyunu Battle Royale türünün en çok oyuncu kitlesine sahip oyunlarından birisidir. Fortnite’ın bu kadar sevilmesinin nedenlerinden belki de en önemlisi oyunculara hem grafikler hem de mekanik açısından daha eğlenceli ve renkli bir ortam sunmasıdır. Oyunu geliştirenlerin çabalarının yanı sıra  özellikle Twitch ve YouTube yayıncılarının da oyunu sevmeleri ve oynamaları oyunu daha da popülerleştiren bir diğer özelliktir.

Ayrıca eğlenceli bir temaya sahip olan Fortnite karakterleri arasında Thanos ve ohn Wick gibi renkli karakterler de bulunmaktadır. Üstelik Fortnite için dünyaca ünlü 50 yayıncı E3 2018 fuarında gerçekleşecek olan Party Royale turnuvasına katılacak. Ülkemizden de iki YouTube yayıncısı turnuvaya davet edilmiştir. Berkcan Güven ve Orkun Işıtmak’ın da katılacakları turnuva 13 Haziran Çarşamba günü yapılacak.

E Spor Takımları ve Fortnite Turnuvaları

Epic Games, e-Spor arenasına büyük yatırımlarda bulunmaktadır. Gelecek dönemlerde düzenlenecek Fortnite turnuvaları için Epic Games 100 milyon dolarlık bir bütçe ayırmıştır. Durum böyle olunca da dünyanın en büyük e spor takımları Fortnite için harekete geçmeye başlamış oldular. Hatta turnuvalar için oyuncular yetiştirilmektedir.

Son olarak Fortnite 4.3 güncellemesiyle oyuna özel bir market arabası eklendi. Bu arabalar ile daha hızlı bir şekilde hareket edip tek kişi ya da iki kişi binerek arabaların içerisinden silahla ateş edilebilmektedir. Bu arabalar oyunda bulunan haritada dağınık halde bulunmaktadır.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar