Anasayfa » PC » H1Z1’den yeni detaylar ve gameplay

H1Z1’den yeni detaylar ve gameplay

H1Z1

Zombi ve hayatta kalma temalı oyunların arasına bir yenisi daha ekleniyor. Bu sefer oyunu geliştiren firma Sony Online Entertainment. Henüz geçtiğimiz günlerde duyurulan, hakkında çok az bilgi verilen H1Z1 adındaki oyundan yeni detaylar da geldi. H1Z1 Gameplay videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunun en güzel yanı “pay to win” sistemine sahip olmaması. MMO türünde olan oyun online olarak yüz binlerce oyuncuyla aynı anda oynanacak.

Yapılan açıklamalara göre H1Z1 ilk olarak PC’ye, sonrasında ise PS4’e çıkacak. SOE patronu John Smedley, oyunun önümüzdeki 4-6 haftalık dönem içerisinde Steam üzerinden Early Access sistemiyle sunulacağını belirtti. Oyunun bu sürümünde fiyatı 20 dolar olacak. Ancak buna rağmen H1Z1, tam çıkışında Free to Play bir oyun olacak ve oyun içi bazı ürünler gerçek parayla satılacak.

Röportaj sırasında John Smeldey, oyunun ‘Pay to Win’ mantığında işlemeyeceğini söylüyor. Belirtilenlere göre oyunda level ve skill sistemi bulunmayacak. Bunun karşılığında oldukça geniş bir craft sistemiyle karşılaşacağımız belirtiliyor.

Gelen bilgilere göre H1Z1 Amerika’da geçecek. Oyun, Sony Online Entertainment’in bir önceki nesle ait MMO motoru Forgelight Engine ile geliştiriliyor. Bu oyun motoru, tek bir alanda 2.000 oyuncuyu bir araya toplama yeteneğine sahip. Ancak H1Z1’in haritasında aynı anda kaç kişiyi göreceğimiz henüz bilinmiyor. Smedley’in açıklamalarına göre H1Z1 farklı kurallara sahip sunucu tabanlı bir oyun olacak.

Oyundan ilk oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar