Anasayfa » PC » Jet Car Stunts İnceleme

Jet Car Stunts İnceleme

Jet Car Stunts

İlk olarak True Axis tarafından sadece iOS için geliştirilmiş olan Jet Car Stunts, kısa bir süre önce PC’deki yerini de almıştı. PC için Grip Games tarafından geliştirilen oyunun iyi bir izlenim bıraktığını belirtmemiz gerekiyor. Ancak diğer profesyonel platform geçişli oyunları işin içine katarsak bu konuda pek de parlak değil. Boş zamanını harcamak isteyenler, sıkıntıdan ölenler için güzel bir oyun olabilir. İşte Jet Car Stunts İnceleme yazısı.

Oyunda üç farklı mod bulunuyor. Bunlar Platforming, Time Trial ve Collector. Platforming’le başlayalım. Bu modda amacımız bitiş çizgisine ulaşmak. Tabi bu sırada çeşitli yerlerden atlamanız, uçmanız ve parkurda kalmanız gerekiyor. Bu moddaki parkurlar oldukça farklı. Bazıları oldukça yaratıcı hazırlanmış. Zıplamalar, rampalar, dönüşler ve daha birçok engel karşımıza çıkıyor. Tabi bu engelleri aşmak için motor gücümüzün yanında bize sunulan jet gücünü de kullanmamız gerek.

İkinci oyun modu Time Trial ise parkurları olabildiğince hızlı bitirmemizi gerektiriyor. Bu modla birlikte hem hızınızı doğru ayarlamalı, hem de parkur dışı olmamak için elinizden geleni yapmanız lazım.

Son olarak da Collector isimli moddan bahsedelim. Bu modda parkurlarda bulunan yıldızları toplamamız gerekiyor. Haliyle bu mod, oyunun en zor modu. Çünkü yıldızlar oldukça garip yerlerde bulunabiliyorlar.

Peki nasıl kontrol ediyoruz?

Aracı kontrol etmek oldukça basit. Yerdeyken yön tuşlarını kullanıp sol CTRL tuşuyla gaza basabiliyoruz. Havadayken ise Space butonuna basılı tutarak jet motorunu çalıştırıyoruz. Yön tuşları havada bir uçak kullanır gibi aracınızı kullanmanıza yarıyor. Sol ALT tuşu ise havada fren yapmanıza yarıyor. Ancak havadaki kontroller, yerdeki kadar başarılı değil. Açıkçası oyunun eğitim modundaki bölümlerden birinde 50 kez deneme yapmam gerekti. Yol tutuş mekanikleri oldukça başarılı olan oyun, havada gidiş mekaniklerinde o kadar da başarılı değil maalesef.

Görsellik olarak çok bir beklentiye girmeyin. Jet Car Stunts sadece basit geometrik şekillerden oluşan parkurlar barındırıyor.

Kısacası Jet Car Stunts, PC için çok da başarılı bir yapım değil. Sadece kısa zamanlarda stres atmak için oynanacak bir yapım. Bunun dışında yaratıcı parkurlar ve ilginç bir oynanışa sahip. İçerik bakımından –parkurları katmazsak- oldukça başarısız. Herhangi bir hikaye, bir anlatım, bir sürücü hikiayesi vs. barındırmıyor. Bunları geçtim, oyunda sadece 1 adet tema müziği bulunuyor. Hal böyle olunca, Jet Car Stunts çok da peşinden koşmanız gereken bir oyun olmuyor.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar