Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri » Kaz Hirai, Sony’nin kötü imajını değiştirecek

Kaz Hirai, Sony’nin kötü imajını değiştirecek

sony_kaz_hirai

Son senelerde neredeyse her yıl zarar etmekte olan Sony, bu ünüyle ismini fazlasıyla duyurmuş ve ardından PS4’ü yayımlayarak imajındaki olumlu tarafı tazelemişti. Satış rekorları kıran PlayStation 4’le birlikte finansal durumunu da düzelttiğini söyleyebileceğimiz Sony’deki yeni hedef kâr etseler bile insanların kendi haklarında düşündükleri “zarardalar” düşüncesini ortadan kaldırmak. Bu konudaki açıklama ve söz de Sony’nin başkanı ve genel müdürü Kaz Hirai’den geldi. Söylemlerine göre 2014 sonunda firma artık böyle anılmayacak.

Japonya’da yapılan yıllık toplantı sırasında katılımcılar tarafından soru yağmuruna tutulan Hirai, şirketin genel performansı, istifa eden mühendisler, ürün kalitesi ve Project Morpheus gibi giyilebilir teknolojiler için hazırladığı planları, dinleyiciler ile paylaştı.

Kaz Hirai toplantı sırasında, “Sony için inşa edilebilir en iyi gelecek, firmanın ‘Sony’ olarak kalmasıdır ve hayat felsefemiz, tüketicilerin isteklerini gerçeğe dönüştürmeye dayanmalıdır.” açıklamasını yaptı.

Yeni nesle geçiş, hiç kuşkusuz Sony’nin yüzünü güldürdü. Resmi olarak açıklanan son rakamlarda Playstation 4, dünya çapında toplam olarak 7 milyon adet satış rakamına ulaşmayı başarırken rakibi Xbox One, henüz 3 milyon adet satmayı başarmıştı.

Etiket: , ,

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar