Anasayfa » PC » Metal Gear Survive

Metal Gear Survive

Oyun dünyasının en köklü yazılım firmaları arasında yer alan Konami’nin elinden çıkan Metal Gear Survive, piyasaya girdiği andan itibaren birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Çoğu kişi oyunun finansal amaçlar uğruna heba edildiği görüşünde ve bu konuda Konami’yi suçluyor. Özellikle Metal Gear Solid’ten sonra firmanın sadece oyunun adının ekmeğini yemek için bu oyuna yöneldiği, eleştirilerin ortak noktasını oluşturuyor.

Oyunun mekaniklerinde çok fazla değişime gidilmemiş. Solid V’da gördüğümüz özellikler neredeyse aynı ancak oyunda hayatta kalma üzerine bir düzenleme yapıldığı için birçok mekaniğin fonksiyonunu yitirdiğini söylemek mümkün. Oyunun birçok yerinde kurak ve uçsuz bucaksız bir arazide zombiye benzer yaratıkları öldürerek ilerliyorsunuz. İntro kısmında karakterin eline tutuşturulan bir mızrak var. Ancak kullanımı hiç pratik değil. Özellikle yakın saldırı altındayken size dezavantaj sağlıyor.

Oyunda karşınıza çıkan yaratıklarla mücadele etmek yerine gizli kalmayı seçerseniz ilerleme şansınız da o kadar fazla oluyor. Çünkü artık bir Metal Gear klasiği haline gelen “gizlenme” bu oyunda da en önemli silahınız.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar