Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri, Genel » Order & Chaos Online

Order & Chaos Online

Oyun dünyası her geçen gün durmadan yükseliyor. Sadece kitle olarak değil, oynanış alanları olarak da sürüyor bu gelişme. Sadece masaüstü ve diz üstü bilgisayarlarda kalmadı artık tablet ve akıllı telefonlarda da oynanılabiliyor!
Hem de grafiksel açıdan mükemmel bir seviyede. Bunlardan biri de Order & Chaos Online.

İyi ve kötünün savaşı

Çoğu online oyunda olduğu gibi Order & Chaos Online’da da ana konu ırkların arasındaki yaşanan amansız savaş. Yalnız oyun oynandıkça, tarihinde neler yaşandığını açıkça belli eden bir senaryoya sahip. Oyun daha çok insana WoW’u andırıyor. Grafiksel açıdan çok benziyorlar zaten. Oyunun ismi Order ve Chaos, oyundaki ırklardan geliyor. Order’larda insanlar ve Elf’ler, Chaos tarafında ise Undead’ler ve Orc’lar yer alıyor. Bunların alt sınfıları olarak; Warrior, Monk, Mage ve Ranger var. Tabi bunların statlarını değişik şekilde ayarlayarak yine kendi içlerinde sınıflandırabiliriz.

Mesela Ranger’ı ele alalım. Ranger DPS sınıfı ve kendi içinde Archer ve Assassin olmak üzere yine birçok oyundan bildiğimiz iki klasik sınıfa ayrılıyor. Archer ok/yay veya Crossbow kullanabiliyor. Diğer yandan aktif ve pasif yetenekleri var. Aynı şekilde Assassin’nin de aktif ve pasif yetenekleri var. İki elinde hançerlerle saldırılarını yapıyor. Archer uzaktan yeteneklerini de kullanarak özel vuruşlar yapabilirken, Assassin ise kritik vuruşları ile rakiplere yüksek oranda hasar verebiliyor.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar