Anasayfa » PC » Oyun Tarihine Yön Veren 5 Oyun

Oyun Tarihine Yön Veren 5 Oyun

Tarihte yerini altın harflerle yazdıran ve klasikler arasında yerini alan oyunlar bulunuyor. Sadece kısa süreli parlama dönemleri bulunmayan, oyun sektörüne şekil veren yapıları nedeniyle bilgisayar oyunları arasında milyonlarca kişi tarafından ilgi görebiliyorlar.

Tarihe Geçen 5 Önemli Oyun

  • Diablo; bilgisayar oyunları tarihinin en dikkat çekici ve günümüzle kıyaslanamaz durumda olan grafiklerine rağmen oldukça sevilen oyunlardan bir tanesidir.
  • Tomb Raider; Lara Croft’un macerası, dünyanın en heyecanlı oyunlarından bir tanesi olarak Tomb Raider’in gösterilmesini sağlamıştı.
  • Half-Life; Oyun yapısının ve kültürünün bir anda değişmesini sağlayan yapımlar arasında Half-Life da gösteriliyor.
  • Baldur’s Gate; bir oyunda ilk defa Infinity Engine kullanılmış olması nedeniyle, 2D sanat stili oldukça dikkat çekici bir yapıya sahipti.
  • World Of Warcraft; oyun tarihinin en çok oynananlarından ve adını duyurmayı başaran oyunları arasında WoW da bulunuyor. En önemli özelliği, hikaye modu ve online oynanabilir yapısıydı.

Oyun dünyasının vazgeçilmez ve oyun sektörünün günümüze ulaşmasını sağlayan onlarca eseri arasında ilk 5 oyun belirlendi.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar