Anasayfa » Mobil oyun » Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

Doksanlarda çocukluğunu yaşamış neslin ilk oyun kahramanlarından biri olan koca yürekli minik tesisatçı Mario’nun yepyeni macerası, Nintendo Switch kullanıcılarıyla buluştu. Oyunun piyasaya sürüleceğinin açıklanmasından itibaren birçok insan Nintendo Switch sahibi olma düşüncesini erteleri ve oyunu bekledi. Nihayet 2017 sonunda piyasaya giren oyun ise, geniş dünya seçenekleri ve grafikleriyle beklentileri karşılamış gözüküyor.

Oyunu oynamaya başladığınızda ister istemez en çok beğenilen 3D Mario oyunu olan Super Mario Galaxy 2 ile kıyaslıyorsunuz. Ancak Odyssey, her anlamda Galaxy’den birkaç gömlek üstün.

Oyunun başlangıcında artık aşina olduğumuz bir Mario hikayesi görüyoruz. Bowser gemisine binip uzak denizlere yelken açıyor ve elbette yalnız değil. Yanında güzeller güzeli prensesimiz Peach de var. Amacı ise herkesin malumu olduğu üzere prensesi uzak diyarlara götürüp orada evlendirmek. Bu olaydan sonra Super Mario olarak prensesi kurtarmanı peşine düşüyorsunuz. Bowser’ın arkasında takipteyken, birçok farklı dünyaya giriyorsunuz çünkü Bowser bu dünyaların her birinden düğün için parçalar topluyor. Hatta sadece yemekten oluşan dünya bile var.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar