Anasayfa » Play Station » Tales of Symphonia Chronicles PS3 İnceleme

Tales of Symphonia Chronicles PS3 İnceleme

Tales of Symphonia Chronicles

Çıkışını sadece PlayStation 3 için gerçekleştirmiş olan Tales of Symphonia Chronicles, Bandai Namco’nun bu vakte kadar oyuncularla buluşturmuş olduğu en iyi oyunlardan biri olarak gözüküyor. Ne kadar diğer oyunlar kadar fazla reklamı yapılmasa da oyunun sessiz kalmasının en büyük nedeni PS3 için exclusive olarak geliştirilmiş olması, yani sadece PS3 için çıkış yapması. Biz de bu yazımızda sizlere Tales of Symphonia Chronicles İnceleme metnini sunuyoruz. Eğer oyunu henüz almadıysanız ve indirimdeyken almayı düşünüyorsanız daha sağlam fikirlere sahip olmanıza yararlı olabilecek bir yazı.

Tales of Symphonia Chronicles serinin iki oyununu bir araya getiriyor. Daha önce Gamecube ve PS2 için piyasaya çıkan Tales of Symphonia ve Wii’ye özel olarak piyasaya çıkan Tales of Symphonia: Dawn of the New World tek bir kutuya HD görüntü desteği ile birlikte girip Tales of Symphonia Chronicles adıyla karşımıza çıkıyorlar. Bu iki oyunun hikaye olarak birbiriyle bağlantılı olması Bandai Namco’yu böyle bir karar almaya itmiş görünüyor. Ayrıca Dawn of the New World’un Gamecube’e özel çıkması şu sıralar Playstation platformlarına odaklanan Bandai Namco’nun bu oyunu PS3’e getirmesinde önemli rol oynamış diyebiliriz.

Chronicles paketinin içinde iki oyun olmasına rağmen bizim daha çok dikkatimizi çeken oyun ilk Tales of Symphonia oyunu oluyor. Zamanında büyük övgüler toplayan bu oyunun PS2 sürümü baz alınarak HD sürümü Playstation 3 için hazırlanmış. Oyun HD görsellere kavuşunca doğal olarak grafikler daha önce olmadığı kadar güzel gözüküyor. Yüksek çözünürlük sayesinde özellikle Umacy gölünün çok daha hoş göründüğünü söyleyebilirim. Bu tür mekanlar zaten şirinken HD görseller sayesinde daha da iyi görünüyorlar. Karakterler de şirinliklerinden herhangi bir şey kaybetmemişler. HD görüntü desteğinin en büyük artısı ise bazı ara sahnelerde yaşanmış diyebiliriz. Bu tür anime sahneleri yüksek çözünürlük sayesinde göze çok daha güzel görünüyor. Eğer oyunun PS2 sürümünü bugün tekrar denerseniz aradaki önemli farkı daha iyi anlayacaksınız.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar