Anasayfa » PC » The Black Glove duyuruldu!

The Black Glove duyuruldu!

The Black Glove

Bioshock: Infinite’in geliştiricisi Irrational Games geride bıraktığımız aylarda kapatıldığını açıklamıştı. Oyun dünyasının böylesine profesyonel işlerin altına imza atan bir ekipten yoksun kalması hem bizleri hem de yapımcıları fazlasıyla etkileyecek diyorduk ki hepsi kendini bir yere sokmayı başarmıştı. Ve bu ekibin bir bölümünden artık yeni bir oyunun tanıtımı geldi: The Black Glove.

Stüdyo kapandıktan sonra çalışanlardan bazıları Turbine Inc. ya da Blizzard gibi şirketlerde çalışmaya başladılar ancak Bioshock: Infinite’in yazarı Joe Fielder, kendi yolunu çizmeye karar verdi. Fielder, Irrational Games’de çalışan arkadaşlarıyla beraber, Day For Night Games isimli bağımsız bir stüdyo kurdu ve “sürreal” FPS, The Black Glove’u duyurdu.

The Black Glove, The Equinox isimli sürreal bir tiyatro salonunda geçecek. Tiyatro salonunun gerçek mi, hayal gücümüzü kullanarak yarattığımız halisünasyon mu yoksa farklı bir boyut mu olduğu bilinmemekte. Bürüneceğimiz karakter, kendini müzik, film yapımcılığı ve oyunculuk anlamında geliştirmek isteyen birisi.

Son olarak The Black Glove’un, haziran ayında Kickstarter kampanyası başlayacak ve bizlerin yardımlarıyla yapım hayatı şekillenecek.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar