Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri, Genel » Turkey Game Festival 2014

Turkey Game Festival 2014

Turkey Game Festival

Türkiye’nin Avrupa ve hatta dünyadaki en büyük oyun pazarlarından biri olduğu aşikar. Neredeyse tüm MMO oyunlarda uluslararası derece başarılarımız var, bunun yanı sıra tüm oyunlar da yavaş yavaş Türkiye ofislerini ülkemizde açmaya başladılar. Bunla birlikte düzenlenen etkinliklerin sayısı tabi ki arttı. Son olarak bunların arasına Turkey Game Festival da eklendi. Birçok şehirde yapılacak olan bu etkinliklere olan ilgi oldukça fazla gibi görülüyor.

TGF (Turkey Game Festival) oyuncuların vakit geçirdiği her ortamda (AVM, üniversite, kafe, gece kulübü vb.) etkinlikler ve turnuvalar düzenleyen gezenti bir oyun festivalidir. Oyuncuyu herhangi bir alana veya il dışına davet etmektense, festivali oyuncunun ayağına getiren organizasyondur.

Geçtiğimiz haftalar 5 – 6 Nisan’da gerçekleşen TGF, ilk etkinliğini üniversite caddesi üzerinde bulunan Mavinet Kafe’de gerçekleştirdi. Heyecanın ve oyun kalitesinin doruk noktasına ulaştığı League of Legends turnuvasına,çekişmeli Counter-Strike: Online maçlarına ve Legend of Fighters tanıtımına ev sahipliği yaptı. Ardından Türkiye’de bir ilk olan oyun konseptli gece kulübü etkinliğini başlattı. 26 Mart tarihinde Buda gece kulübünde çeşitli oyunlar oynanırken Legend of Fighters’da ilginç yaratıkları ve vahşi hayvanları kesmeye çalışan oyuncular “Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğine” bağışta bulundu. Etkinlik boyunca giriş dahil toplanan bütün ücretler bağışlanırken oyuncular, oyunların kendilerini dış dünyada negatif anlamda etkilemediğinin mesajını verdiler.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar