Anasayfa » Editör'ün Seçtikleri, PC » Twitch üzerinden oyun satın almak

Twitch üzerinden oyun satın almak

twitch

MMO oyuncularının online yayın yapmak için en çok kullandığı program olan Twitch üzerinden artık oyun satın alabileceğiz. Belki de bugün web sitenin en önemli günlerinden biri, büyük rakiplere sahip artık. Milyonlarca oyuncu tarafından kullanılan Twitch’in bu konuda büyük bir şansı var gibi görünüyor; sonuç olarak oyuncular yayın yapmak için buraya bağlılar ve ister istemez oyun reklamları da karşılarına çıkacaktır. Biz de Twitch üzerinde nasıl oyun satın alabileceğinizi burada sizlere anlatıyoruz.

Bu uygulamaya dahil olan ilk oyun ise Vlambeer’in son oyunu Nuclear Throne oluyor. Eğer oyunun sitesine Twitch hesabınızla girerseniz, “oyunu Twitch üzerinden al.” seçeneğine tıklayarak oyuna sahip olabilirsiniz. Twitch’in açıkladığına göre bir oyunu Twitch üzerinden satın almak size oyun sırasında subscriber-only moddayken konuşmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca Nuclear Throne’un resmi sitesinde, oyunu Twitch üzerinden satın alırsanız her salı ve perşembe 4 saat boyunca oyunun geliştirilmesini canlı olarak izleyebileceğiniz belirtiliyor.

Twitch üzerinden satın alınan bir oyunun gelirlerinin %60’nın geliştiriciye gittiğini de belirtelim. Bu rakam Steam’de %70, Humble Bundle’da %90.

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar