Anasayfa » PC » UFC 3

UFC 3

Ülkemizde yeter kadar ilgi görmese de Dünya’nın en çok izlenen dövüş sporlarından bir tanesi olan UFC’nin EA Sports tarafından hazırlanan oyun versiyonu, üçüncüsüyle oyun piyasasına merhaba dedi. Spor  olarak içinde farklı dövüş tekniklerin barındıran ve çok yönlü bir deneyim imkanı sunan UFC’nin bu oyununda da aynı çeşitliliği yakalayabilmek mümkün.

UFC 2’den yaklaşık olarak iki yıl sonra piyasaya sürülen bu yeni versiyonda, görsellik ve oynanabilirlik açısından epey aşama kaydedilmiş. Ancak önceki versiyonuna kıyasla kontrol alanında bazı değişikliklere gidilmiş. İlk dikkat çeken detay, vücut ve yüze alınan darbelerde farklı guard tuşlarının kullanılması. Animasyon sayısı da değişime gidilen diğer etmenlerden bir tanesi. İki bine yakın animasyon seçeneği eklenmiş ancak bazılarında küçük hatalar görebiliyorsunuz. UFC 2 ile kıyasladığımızda eksik olarak değerlendirebileceğimiz bir konu da oyun bitiminde ekrana vurma imkanının kaldırılmış olması.

EA Sports’un son dönem grafiklerinin ne seviyeye geldiğinin görülmesi bakımından, oyunun niteliklerine farklı bir açıdan bakılabilir. Oyundaki karakterlerin fizikleri neredeyse kusursuz.

Etiket:

Yorum ekle

You must be Giriş Yap to post comment.

Copyright © 2009 · Oyun Dergi · oyun · İçerik · Yorumlar